OK1IN

Provoz

Další PA a další test jiné sestavy

Nová konstelace antén a TRXu, test sestavení a provozu s anténami na nosiči auta. 

 Nová anténní sestava pro MW Stavba antén

Pokusy při MW CTestu z EME stožáru

Před MW Contestem jsem konečně dorazil vozík na EME stožár a pro pokusy na něj nasadil parabolu s XVertorem pro 3 cm. Protože stožár a jeho vybavení ještě není úplně dodělaný, zkusil jsem to jen tak "polním způsobem" a první 3 QSO na 3cm udělal ze stojanu na kytky vedle něj. Závod jsem pak vzal jako testovací příležitost a jel převážně na 23cm a při požadavku na 3cm QSO se pak přesunul na dvůr do auta - mého "portejblového" radiovozu zaparkovaného pod stožárem. Kabely od vozíku, rotátoru, antén atd., délkově střižené do připravovaného rozvaděče  u paty stožáru, ani nic jiného nedovolily.

  stojan na kytky ze žebříku a na něm 3cm 3cm na stožáru 3cm v radiovozu
  Obrázky jsou "klikací" 

Pásmo 23cm jsem jel z domova s parabolou na malém stožárku. Z mého QTH pod kopcem, s výhledem jen od 30 do 90°, se stejně nedá jet pořádně ani na 2m, natož na mikrovlnách. Ale proč si nezavysílat, však jde o zábavu, ni?

Jak na tom jsem s výhledem do okolí?

Dost bídně - dolní linka je elevace 0°. Pro VKV a MW pásma určitě existují lepší QTH. I satelity, přilétající z jihu, slyším až když mají elevaci okolo 8°. Ale což, pro EME to až tak nevadí, no ni?

  JO60xe profil

Hamshack

  Hamshack OK1IN