OK1IN

Technika

Zajímáte se o SDR? A znáte ADALM Pluto? Ne?

Tak to vám vřele doporučuji navštívit TUTO stránku. Jde o kompletní SDR TRX za cenu ca 150€ je k mání u Mouseru. Po objednávce byl na stole za 3 dny, a to byl vypraven ze skladu v Texasu!

ADALM Pluto

Proč ADALM? No protože Analog Devices (SDR) Active Learning Module :-) 

Více o TRXu TADY

Jak na levnou webkameru z fotoaparátu?

Máte doma starší digitál a nevíte co s ním? Udělejte si z něj velmi slušnou webkameru. Drtivá většina "webkamer" poskytuje jen stacionární snímky, takže proč na místo drahé kamery nepoužít poměrně levný starší digitál, že. Delší dobu mi vrtalo hlavou, jak to snadno a levně udělat. Až tak jsem při toulkách po Alpách narazil na odkaz foto webkamer. Jde o elegantní způsob, jak dostat velmi kvalitní snímky na web. Potřebujete jen starší digitál router, kterému jde překopat systém na OpenWRT. Ostatní je pak otázkou času a jisté míry zkušeností s klony Linuxu, ale netřeba se obávat, dokumentace jak na to, je dostatek...

Foto Webkamera

Kam na starší typy součástek?

Při pátrání po trochu exotičtějších součástkách jsem natrefil na eshop Denkl electronic. Kupodivu má skladem i dost exotické kousky - tranzistory Tesla, ruské IO, netypické integrované obvody, elektronky, ferity atd. 

Krátce nato jsem objevil dalšího prodejce takovýchto skvostů - RaC Vonka, takže zatím je kde nakupovat...

Antény pro VKV jsou na místě

Nástup aktivity Es mě donutil konečně zkompletovat antény pro VKV pásma... 

 OK1IN VHF antény

SWR/PWR metr Maas RS-600

Obsahuje dva nezávislé detektory pro rozsahy 1,8-160 MHz a 140-525 MHz s volbou vstupního výkonu 5/20/200/400W. Výrobce udává nejmenší možný měřený výkon 0,5W. Oba detektory jsou umístěny v samostatných (stíněných) boxech umístěných přímo na "N" konektorech a jejich velmi precizní provedení mě dost překvapilo. Opravdu se nejdná o zapojení typu "levný CB metr".

          RS-600 předek     RS-600 zadek

Signalizace zvoleného detektoru je umístěna na předním panelu (nutno přivést externích 12V). Ovládání je klasické a tudíž s ním nebude mít nikdo problém. Tento měřič PSV a výkonu je proveden velmi precizně a už na první pohled navozuje dojem seriózního měření.

BUG ve Win7 Home

Pokud někdo používáte UCX Log (jak jinak, doporučuji jej, jsem plně spokojen) a zárověň sedmičkové widle, možná natrefíte na problém se zobrazováním údajů v oknech logu, především v DX clusteru. Fonty jsou moc velké a text je mimo okno. Problém není v logu, ale ve woknech - koneckonců jak jinak, že? Po několika vyměněných emailech se screeny to nakonec odhalil Ben DL7UCX...

Náprava je TADY 

Utility

Team Viewer Portable - dwn