OK1IN

In Memoriam

    *****************************************************************************    
      V životě jsou občas chvíle, kdy se slova o výborných kamarádech píšou jen velmi, velmi těžce...       
    *****************************************************************************    

Láda Vondrák - OK1FRT - SK 16.9.2020

Láda byl můj radioamatérský "táta". Prožili jsme spolu mnoho společných akcí, VKV i KV závodů všeho druhu, radioamatérských setkání i mnoho rodinných a pracovních akcí. Láda byl výborný chlap a férový kamarád, celoživotní QRPista a milovník vysílání z přírody. Mimo jiné, byl také vášnivým fanouškem kladenského hokeje a pokud to šlo, nevynechal jediný zápas či hokejovou akci. 

 Polní den OK1KKD 1985

Stal se duší a hybatelem radioamatérské cykloexpedice BCXP - OK1RCX. Jako první v OK aktivoval všechny dostupné SOTA vrcholy ve Středních Čechách, mnoho z nich pouze na kole.

OK1FRT QSL SOTA

Po startu WFF programu začal i s aktivacemí chráněných oblastí a je prvním držitelem nejvyšších tříd diplomů pouze provozem CW. Jako první začal v OK propagovat vysílání z kola CW na KV pásmech, experimentoval s různými zařízeními i anténami a nakonec se nám podařilo i to dlouho připravované oboustranné CW spojení z kola na kolo. 

OK1FRT QSL kolo

Buhužel ho dohnala vážná choroba a musel podstoupit mnohá těžká vyšetření a nakonec i operace. I v tomto období se ale snažil být aktivní a ve chvílích, kdy mu bylo jen trochu lépe okamžitě vyrážel ven a vysílal. Chvílemi to vypadalo, že už se jeho stav uklidní a bude zase lépe, nakonec ale svůj veliký boj prohrál. Odešel náhle a snad i milosrdně.

 OK1FRT Modrava 2016

Nezapomeňte na člověka, který dal radioamatérství v té pravé a ryzí podobě vše co měl...

René Cais - SK 27.2.2015

Byl jeden z nás, z těch co stojíme většinou někde tam vzadu, stranou, to proto, aby jste dobře slyšeli ty ve předu, na pódiu. Po Milanovi Holanovi mi odešel druhý výborný kamarád z našeho zvukařského tria...

Asi nebyl NEJ, ale troufám si říct, že určitě byl jeden z nich. Renda zemřel náhle ve věku pouhých 51 let...
Kdo máte rádi country muziku - Máky, Hop Trop, Samsona a jeho partu, Gladly SW, Four promile a mnoho dalších kapel nejen z Kladna a okolí, vzpomeňte na něj. U všech těchto kapel zanechal svou stopu. 

Sbohem kamaráde, budeš nám tady hodně chybět...

 Renda na Setonu
Renda Cais na Setonu

Franta Javůrek - SK 19.2.2015

Výborný muzikant, kamarád, "Muzikus" František Javůrek prohrál svůj boj se zákeřnou nemocí. Franta byl výrobce legendárních rezofonických kytar AMISTAR a zakladatel Amistar swing kvartetu.

Ironií osudu v den, kdy nás Franta opustil, vysílala ČT dokument o jeho světoznámé firmě...

 Franta Javůrek
Franta Javůrek na prvním Rezofonickém festivalu v Kladně

Milan Holan - SK 6.10.2008

S velikou lítostí musím přijmout fakt, že zakladatel a duše kapely Na Lauře (později Nová Laura), Milan Holan, podlehl těžké nemoci. Byl to právě on, kdo mě opět po letech přivedl zpět k muzice a zvučení obecně. Společně s Rendou Caisem jsme tvořili sehrané zvukařské trio, které táhlo dlouhá léta festival Bratronický džbán. Vzpomínejte na něj a jeho muziku s námi...

 Milan Holan 
Milan Holan na Bratronickém džbánu

Milan Holan
Vzpomínka na Milana od našeho výborného kamaráda a "otce" folklórního festivalu Tuchlovická pouť Bohouška Chocholy...